Úvodní stránka >

Novinky

Novinky

Klikněte pro odběr novinky z webu přes RSS feedKlikněte pro odběr novinek z webu přes RSS feed

Noc vědkyň a vědců 2017: Jako na houpačce aneb sociální mobilita žen v ČR

Svět je v pohybu. Přemisťují se lidé, zboží i informace. Lidé se přemisťují nejen v prostoru, ale také po společenském žebříčku. Jaké místo v takovém světě mají české ženy? Budeme diskutovat 6. října 2017.

Cena Milady Paulové 2017

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ve spolupráci s Národním kontaktním centrem – gender a věda Sociologického ústavu AV ČR, v.v.i. vyhlašuje 9. ročník soutěže o Cenu Milady Paulové pro vědkyni za celoživotní přínos vědě.

Cena Milady Paulové za rok 2017 bude udělena v oblasti klinické medicíny.

Setkání mentoringových programů


Výzva k podávání příspěvků a pozvání na wokrshop Mentoring programs. A tool to develop gender equality, diversity, internationalism and interdisciplinarity in research and academia. Otevřený workshop sítě mentoringových programů Eument-net se uskuteční 23. 11. 2017 v Praze. Uzávěrka přijímání abstraktů je 30. června 2017. Na workshopu se budou diskutovat možnosti mezinárodní a mezioborové spolupráce mezi jednotlivými mentoringovými programy a vědeckými a vysokoškolskými institucemi.

Genderová rovnost v právu: Skrytá dědictví socialismu

Gender Equality in Law: Uncovering the Legacies of Czech State Socialism je výjimečnou a ojedinělou prací, která nabízí střízlivou a sofistikovanou zprávu o genderové rovnosti v právu českých zemí za socialismu.

Pozvánka na Kongres žen

Ulice, sídla, internet. Kongres žen 2017 se bude věnovat veřejnému prostoru v jeho fyzické i online podobě. Ve veřejném prostoru tráví většina z nás velkou část dne. Je to prostor, kde se bavíme, setkáváme se a komunikujeme s ostatními, kudy chodíme a jezdíme do školy, kde pracujeme. Muži a ženy zakoušejí a užívají veřejný prostor často odlišným způsobem, mají různé potřeby a narážejí na odlišné bariéry. 

Genderová rovnost ve vaší instituci: Jak na to?

Stále víc výzkumných organizací v České republice začíná následovat zahraniční praxi, kdy evropské univerzity a výzkumné instituce věnují systematické úsilí podpoře genderové rovnosti a zlepšování podmínek pro rozvoj a řízení lidí. V ČR na rozdíl od řady evropských zemí[1] dosud neexistuje legislativní povinnost se touto problematikou jakkoli zabývat. Záleží tak pouze na každé instituci a především na jejím vedení, zda se rozhodne v této oblasti začít něco dělat.

Odběr newsletteru