http://www.genderaveda.cz/cena-m-paulove/letosni-rocnik/ http://www.genderaveda.cz/zdenka-svobodova prectete-si/rozhovory/ludmila-ohnoutkova http://www.genderaveda.cz/jana-podhrazska http://www.genderaveda.cz/jana-repkova http://www.genderaveda.cz/prectete-si/rozhovory/jirina-szakova

Gender a věda

 Podporujeme české instituce v oblasti genderové rovnosti ve vědě

pro posílení evropské spolupráce ve výzkumu

Novinky

Cena Milady Paulové 2016

Cena Milady Paulové za rok 2016 byla 30. listopadu udělena profesorce Zdeňce Svobodové z Veterinární a farmaceutické univerzity v Brně.

Edit-a-thon podruhé

V návaznosti na úspěšný první ročník Edit-a-thonu proběhl v rámci Týdne vědy a techniky 2016 workshop, jehož cílem bylo zviditelnit ženy vědkyně, které jsou ve veřejném prostoru často opomíjené, a naučit zájemce a zájemkyně editovat Wikipedii nebo si své dovednosti v této oblasti zlepšit.

newsletter 11/2016

Listopadový newsletter věnujeme oceněním, která nesou jména dvou významných českých vědkyň, historičky Milady Paulové a hydrochemičky Julie Hamáčkové. Přidáváme reportáž o našem druhém workshopu editování Wikipedie. V novinkách přinášíme informace o inspirujících projektech, které mají za cíl podpořit ženy-badatelky.

Odběr newsletteru